Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Wydawnictwo Naukowe UAM wraz z Radą Samorządu Studentów Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Poznaniu oraz Biblioteką WFPiK serdecznie zaprasza do wspólnego uczczenia Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

W ramach wydarzeń zorganizowanych z tej okazji we wtorek (27 lutego) będzie można wysłuchać wykładu prof. Jarosława Liberka Norma wzorcowa współczesnej polszczyzny a zasada prostoty komunikacyjnej oraz wykładu prof. Małgorzaty Cywińskiej Dziecko w sytuacjach stresowych. Studenci wezmą udział w warsztatach twórczego pisania dra Michała Larka Jak wywołać emocje u czytelnika? A wszystkich zapraszamy we wtorek i w środę (27 i 28 lutego) na specjalne przygotowane kiermasze książkowe Wydawnictwa Naukowego UAM
 i wydawnictwa słowo/obraz terytoria oraz na studencki kiermasz Książka za książkę. Pierwsze 30 osób, które wymieni się książką, otrzyma w prezencie bon na pyszną kawę. Będzie też można zwiedzić wystawę w bibliotece wydziałowej i poczytać smacznie w kąciku czytelnika.